Tradycyjne bezpieczniki a PTC

October 26, 2018

najnowsze wiadomości o firmie Tradycyjne bezpieczniki a PTC

Tradycyjne bezpieczniki a PTC

Bezpieczniki i PTC są zarówno urządzeniami zabezpieczającymi przed przeciążeniem, chociaż każdy z nich ma swoją własną unikalną charakterystykę działania i zalety. Zrozumienie różnic między tymi dwiema technologiami powinno ułatwić wybór w zależności od zastosowania

.

Najbardziej oczywistą różnicą jest to, że PTC są automatycznie resetowalne, podczas gdy tradycyjne bezpieczniki wymagają wymiany po ich wyzwoleniu. Podczas gdy bezpiecznik całkowicie zatrzyma przepływ prądu (który może być pożądany w krytycznych zastosowaniach) po najbardziej podobnym zdarzeniu nadprądowym, PTC nadal umożliwiają działanie ekwipunku, z wyjątkiem ekstremalnych przypadków.

Ponieważ automatycznie resetują się, wielu projektantów obwodów wybiera PTC w przypadkach, w których spodziewane są częstsze występowanie zdarzeń przeciążeniowych, a utrzymanie niskich kosztów gwarancji i serwisu, ciągłego czasu nieprzerwanego działania systemu i / lub przejrzystości użytkownika jest na wagę złota. Są one często wybierane w obwodach, do których dostęp jest utrudniony lub w odległych lokalizacjach, ponieważ wymiana bezpiecznika byłaby trudna.

Istnieje kilka innych charakterystyk operacyjnych, które należy wziąć pod uwagę, aby odróżnić PTC i bezpieczniki, a także najlepiej przetestować i zweryfikować wydajność urządzenia przed użyciem w aplikacji końcowej.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tradycyjnych bezpieczników w porównaniu do PTC, kliknij tutaj.