Co to są Diody TVS

November 21, 2018

najnowsze wiadomości o firmie Co to są Diody TVS
Diody TVS są elementami elektronicznymi zaprojektowanymi do ochrony wrażliwej elektroniki przed przejściami wysokonapięciowymi. Mogą reagować na zdarzenia przepięciowe szybciej niż większość innych typów urządzeń zabezpieczających obwody i oferowane są w różnych formatach montażowych do montażu powierzchniowego i otworów przelotowych.

Działają one poprzez ograniczenie napięcia do pewnego poziomu (określanego jako "zaciskanie" urządzenia) ze złączami pn, które mają większy obszar przekroju poprzecznego niż te normalnej diody, umożliwiając im przewodzenie dużych prądów do ziemi

bez ponoszenia obrażeń.

Diody TVS są zwykle używane do ochrony przed przeciążeniem elektrycznym, na przykład wywołanym uderzeniami piorunów, przełączaniem obciążenia indukcyjnego i wyładowaniem elektrostatycznym (ESD) związanym z transmisją na liniach danych i obwodach elektronicznych.

Diody TVS mogą pasować do szerokiej gamy aplikacji zabezpieczających obwody, ale zostały zaprojektowane przede wszystkim w celu ochrony interfejsów I / O w urządzeniach telekomunikacyjnych i przemysłowych, komputerach i elektronice użytkowej.

Charakterystyka diody TVS obejmuje:
Niska przyrostowa odporność na udary
Dostępne są polaryzacje jednokierunkowe i dwukierunkowe
Odwrotne napięcie spoczynkowe wynosi od 5 do 512 V.
Zgodny z RoHS - Matowy Bez pokrycia Pb
Natynkowe moce znamionowe od 400W do 5 000W
Osiowe parametry mocy od 400W do 30 000W (30kW)
Ochrona wysokoprądowa dostępna dla 6kA i 10kA