Fuse PK Insurance Resistance Naprawdę ubezpieczony?

May 11, 2018

najnowsze wiadomości o firmie Fuse PK Insurance Resistance Naprawdę ubezpieczony?
Zastrzeżenie: opinie w tym artykule są ograniczone do dyskusji technicznych i nie wskazują, że autor i dyskutant muszą mieć rację w swoich opiniach. Wszystkie projekty dotyczące bezpieczeństwa osobistego i majątkowego podlegają lokalnym standardom bezpieczeństwa. Na przykład bezpieczeństwo projektu produktu ze względu na zawartość artykułu odniesienia, autor Dyskutanci nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.

Zgodnie z tradycyjną teorią elektroniki, bezpiecznik, w szczególności zasilacz impulsowy, musi być połączony szeregowo z przednią częścią zasilacza. Gdy wystąpi nienormalna sytuacja, taka jak zwarcie w zasilaniu, bezpiecznik przepali się i sam się wyłączy, aby zapobiec dalszemu rozszerzaniu się usterki.
W procesie kontaktu z zasilaczem znalazłem problem, że zasilacz został uszkodzony podczas pracy. Wewnętrzny obwód zasilacza został zwarty i spowodował duży prąd. Zgodnie z konwencjonalnym rozumieniem, tylko bezpiecznik powinien zostać szybko spalony i nie będzie żadnego innego wpływu. Jednak w naszej komunikacji z naszymi gośćmi okazało się, że tak nie jest. Pojawi się pewna szansa na wyzwolenie przełącznika powietrza, pęknięcie miedzi na ślady płyty zasilającej i palenie. Kiedy jest źle, ruch będzie dość duży i będzie szokujący. Ponieważ przepaliło się bezpiecznik, mówi się, że te warunki nie wystąpią, wydaje się, że warto przeanalizować przyczyny.
Zacznijmy od schematu, który wyjaśni, gdzie pękła miedziana skóra, i niech każdy zrozumie reprezentację problemu, zanim będziemy mogli go zrozumieć i przeanalizować ...

Kiedy zasilacz zostanie uszkodzony, jeśli pojawi się zwarcie podobne do pokazanego na rysunku 1, bezpiecznik zostanie spalony. W rzeczywistych zastosowaniach zauważamy, że czasami pozycja "wybuchu" jest zbyt duża, a miedziana skóra jest spalana i spalana. Są nawet sytuacje, w których stopa stopy mostu jest rozdmuchiwana.
Wygląda na to, że chociaż bezpiecznik również jest przepalony, to jednak nie przyniósł pożądanego efektu. Gdy bezpiecznik został przepalony, wewnętrzne zwarcie w zasilaniu dodatkowo spowodowało uszkodzenie niektórych obwodów. Prędkość reakcji bezpiecznika wydaje się być trochę powolna i nie ma oczekiwań. Tak szybko.